Çalan Şarkının Adını Bulma - Müziği Dinlet İsmini Söylesin

Undefined
Bilgisayar ortamında adını bilmediğiniz bir şarkıyı dinliyor ve dinlediğiniz şarkının adını merak mı ediyorsunuz? o halde doğru yerdesiniz çünkü bilgisayarda çalan şarkının sadece ortalama 15 saniyelik bir kısmını dinleyip ardından arşivinde hızlıca tarama yapıp şarkının adını ve şarkıyı söyleyen sanatçının ismini online olarak veren ücretsiz bir internet adresi var, işte ben bu siteyi nasıl kullanabileceğinizi aşağıda ayrıntılı şekilde anlatacağım.

Dinlediğiniz şarkı hakkında ayrıntılı bilgi almak için:
İlk olarak çalan şarkıyı kimin söylediğini veya şarkının adını öğrenmek istediğiniz parçayı bilgisayarınızda açın yani oynatın, ardından midomi.com internet adresini açın, açtığınız sayfanın üst kısmındaki "Click and Sing or Hum" butonuna tıklayın, karşınıza "Adobe Flash Player Ayarları" diye bir uyarı çıkacak "İzin Ver" şıkkına tıklayın fakat tıkladıktan sonra 10 saniye kadar hiçbir işlem yapmadan bekleyin çünkü Midomi 10 saniye sonra falan yaptığı taramanın sonucunu içeren sayfaya sizi yönlendirecek.
Yönlendirdiğiniz sayfada "There were no close matches" yazıyor ise bu dinlettiğiniz müziğe ait herhangi bir sonuç bulunamadı anlamına geliyor ama yok sayfada CD kapağı çıktı ise yanında Midomi'ye dinlettiğiniz müziğin adı v.b. bilgileri o gördüğünüz CD kapağının yanında yer alıyor olacaktır.

Dış Bağlantı: www.midomi.com

Comentar